U19: Jesper Knudsen nyert Nagyhalászban - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2022. szeptember 18., vasárnap

U19: Jesper Knudsen nyert Nagyhalászban

Szombat délután a Nagyhalász Speedway Ringen rendezték az U19-es egyéni Európa-bajnokság fináléját, amely 16 futamot követően az esőzések miatt idő előtt véget ért. Így négy kör után hirdettek eredményt, s már az edzésen is meggyőzően motorozó dán Jesper Knudsen diadalmaskodott 11 ponttal. A dobogó második fokára a norvég Mathias Pollestad állhatott fel 10 ponttal, míg a harmadik helyen a svéd Casper Henriksson végzett 8 pontjával.

A nap legjobbjai a nagyhalászi dobogón.
Fotó: Cserna Ricsi - Salakpor.hu

Érdekesség, hogy a lengyel kontingens igen nagy számmal vett részt az összecsapáson, számszerit hét polák vaspapucsos indult a 16 fős mezőnyben, s meglepetésre egyikük sem végzett a dobogón. A legjobb lengyel Franciszek Karczewski volt, aki egy bukást, kizárást követően 8 pontjával a 4. helyen végzett honfitársai, Jakub Krawczyk (8p) és Damian Ratajczak (7p) előtt.

Az előzetesen favoritként is emlegetett Wiktor Przyjemskinek most nem jött ki a lépés, a bydgoszczi junior mindössze 6 pontot motorozott ami a 10 helyre volt elegendő. Hasonlóan nem sikerült jól a versenye Oscar Paluch-nak sem, a Stal Gorzów növendéke 3 pontjával a 13. helyen zárt.

Hazánkat Füzesi Richárd képviselte a megmérettetésen, aki négy starthoz állásból pont nélkül zárt, így a 16. helyen végzett.

A következő hazai versenyt a tervek szerint október 23-án Debrecenben rendezik, ahol a magyar-szlovén egyéni bajnokságot rendezhetik meg. A honi salakszezon pedig október 29-én Nagyhalászban zárulhat, a magyar-szlovén bajnoki záróforeulójával.