Jarek Hampel nyerte Piotr Protasiewicz búcsúversenyét - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2023. március 30., csütörtök

Jarek Hampel nyerte Piotr Protasiewicz búcsúversenyét

Az elmúlt szombaton a tavalyi év végén visszavonuló Piotr Protasiewicz búcsúversenyével kezdődött el hivatalosan a szezon Lengyelországban, amely végül Jarek Hampel győzelmével ért véget. A dobogó második fokára a nagy visszatérő Emil Sayfutdinov állhatott fel, míg a harmadik helyen a regnáló világbajnok Bartosz Zmarzlik végzett.

A viadalra igen érdekes és erős mezőnyt hívott össze Protasiewicz, aki tavaly szezon elején jelentette be visszavonulását. Protasiewicz azonban ezúttal nem ült motorra, a terepet átengedte fiatalabb ex-kollégáinak. A versenyt megelőzően senki sem tudta, hogy meg lehet e tartani a versenyt, hiszen az időjárás erősen változó volt, s a viadalt megelőző esőzések rendesen megtépázták a salak állagát.

A pályával igy igen megküzdtek a vaspapucsosok, s később 2 futamonként pályakarbantartást rendeltek el, hogy valahogyan motorozható állapotba hozzák. A viadal második felére egyre bátrabban közlekedtek a versenyzők, s Patryk Dudek szenzációs körbemotorozást mutatott be a 15. futamban.

A 20 futamot követően nem volt se elődöntő se döntő, igy az összecsapást Hampel nyerte 14 ponttal (csak Zmarzliktól kapott ki egyszer) a tavalyi évet kihagyó, s idén visszatérő Sayfutdinov valamint Zmarzlik előtt. Utóbbi a 2-3 helyért különfutamot kellett volna, hogy menjen, ám a depóban éremfeldobással eldöntötték a dobogós helyeket.