Bartosz Zmarzlik maximum pontszámmal nyert Gorzówban - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2024. március 31., vasárnap

Bartosz Zmarzlik maximum pontszámmal nyert Gorzówban

Hét futamból hét győzelem - ez lett Bartosz Zmarzlik szombati mérlege a 18. alkalommal megrendezett Edward Jancarz emlékversenyen. A regnáló világbajnok a lehető legjobb formában kezdi a szezont, s remek startokat produkálva, ellenfeleinek olykor fél egyenest is adva magabiztosan nyerte a megmérettetést.

A dobogó második fokára Kacper Woryna állhatott fel, míg a harmadik helyen a szezoni kisebb sérüléséből épp csak visszatérő Piotr Pawlicki végzett. A döntő negyedik helyezettje, Daniel Bewley volt.

Az összecsapás remek futamokat hozott, többek között Maciej Janowski két alkalommal is brillirozott, amikor Oskar Fajfert illetve Jack Holdert is a célvonalban előzte meg. Patryk Dudek végre szintén remekül ment, 20 futam után Zmarzlik mögött, 12 ponttal várta a folytatást, majd az elődöntőben elvérzett.

A lengyel vaspapucsosok legjobbjai nem sokat pihenhetnek a húsvéti hosszúhétvégén, hiszen hétfőn Opoléban állnak starthoz a lengyel Aranysisak döntőjén. A hétvégi további salakos menetrendje ezen a linken elérhető.

Végeredmény:
1. Bartosz Zmarzlik (Orlen Oil Motor Lublin) - 21  (3,3,3,3,3,3,3) - 1. hely a döntőben
2. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa) - 12 (1,3,1 ,3,0,2,2) - 2. hely a döntőben
3. Piotr Pawlicki (NovyHotel Falubaz Zielona Góra) - 14 (0,3,3,2,3,2,1) - 3. hely a döntőben
4. Daniel Bewley (Betard Sparta Wrocław) - 11  (2,0,2,3,1,3,0) - 4. hely a döntőben
5. Patryk Dudek (KS Apator Toruń) - 12 (2,3,2,3, 2.0)
6. Martin Vaculik (ebut.pl Stal Gorzów) - 10 (3,1,2,1,3,0)