Jason Doyle nyerte a varsói GP-t! - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2024. május 12., vasárnap

Jason Doyle nyerte a varsói GP-t!

Jason Doyle győzelmével ért véget a szombat este Varsóban megrendezett FIM Speedway Grand Prix 2. fordulója. A dobogó második fokára a helyiek favoritja, Bartosz Zmarzlik állhatott fel, míg a harmadik helyen a brit Robert Lambert végzett. A finálé negyedik helyezettje Martin Vaculik volt. Doyle győzelmének köszönhetően két fordulót követően átvette a vezetést az összetett tabellán. Részletek, eredmények.

A varsói pódium: Zmarzlik, Doyle, Lambert. Fotó: Jarek Pabijan - FIMSpeedwayGP.com

Nem tört meg a lengyel átok, miszerint Varsóban nem tudnak a lengyelek győzni. Így alakult ez tavaly is, s idén is, a 8. alkalommal megrendezett varsói GP-n. A viadal első bukására nem kellett sokat várni, már az első futam startját követően bekövetkezett, miután véleményem szerint Doyle kicsit megtolta Lebedevst, aki elcsúszott. A bíró mind a négy versenyzővel újraindította a futamot. Doyle nyerte az ismétlést, s megkezdte a menetelését.

Az este folyamán kirobbanó formában motorozott, mindössze Fredrik Lindgren tudta megverni, így 20 futamot követően 14 ponttal zárta, s nyerte az alapszakaszt. Később az elődöntőt, majd a finálét is elsőként abszolválta, 7-ből 6 futamot nyerve az este folyamán.

A 6. futamban a cseh újonc, Jan Kvech történelmet írt, hiszen pályafutása első GP-s futamgyőzelmét könyvelhette el. A viadal egyébként remek futamokat tartogatott, több etapban többször oda vissza előzgették egymást a vaspapucsosok. Doyle szintén remek párharcokat vívott, de Zmarzlik, Wozniak, Holder és Lambert is szép előzéseket hoztak össze.

A 20. etapot követően Doyle (14p), Vaculik (12p), Zmarzlik (10p), Holder (10p), Wozniak (9p), Lambert (9p), Huckenbeck (9p), és Bewley (8p) jutottak tovább az elődöntőkbe.

Az első elődöntőben újabb bukást láthattunk, hiszen a meglepetés német, Huckenbeck hatalmasat esett a startot követően. A kékről induló német lestartolta a pirosról induló Doylet, aki a beszállóhoz érve picit megtolta, ám szerencsétlenségére a kivüről jövő Holder már elé fordult, így Huckenbeck szinte katapultált motorjáról. A német nagy erővel csapódott a salakra, ám szerencsére saját lábán távozott a depóba, kizárásra nem került ám az újraindításban nem indult.

A megismételt elődöntőt Doyle nyerte, Holdert pedig a célban előzte meg Lambert, aki így szintén a döntőbe jutott. A 2. elődöntőben előbb Wozniak állt az élre, ám őt előbb Zmarzlik később pedig Vaculik és Bewley is megelőzte.

A mindent eldöntő finálé nem tartogatott túl nagy izgalmakat, a startot követően szinte eldőlt, hiszen a pirosról startoló Doyle állt az élre, aki magabiztosan nyert, hét év várakozást követően nyert újra nagydíjat. A dobogó második fokára Zmarzlik állhatott fel, Lambert előtt, míg Vaculik a negyedik helyen végzett.

A győzelméért kapott 20 pontjával két fordulót követően Jason Doyle vezeti az összetett pontvadászatot 38 ponttal, a 32 pontos Jack Holder illetve a szintén 32 pontos Bartosz Zmarzlik előtt. A világbajnokság 3. fordulóját jövő szombaton, május 18-án rendezik Landshutban, ahova 1997 után tér vissza a GP mezőnye.