Martin Vaculik nyerte a Szlovén Nagydíjat - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. május 1., hétfő

Martin Vaculik nyerte a Szlovén Nagydíjat

Szombat este a szlovéniai Krskoban elstartolt a 2017-es egyén világbajnokság, melyet nagy meglepetésre a szlovák klasszis, Martin Vaculik nyert meg. A dobogó második fokára a svájci blokkal versenyző Fredrik Lindgren állhatott fel, míg a harmadik helyen a GP újonc, Patryk Dudek végzett.
A nap legjobbjai a pódiumon. Fotó: Mateusz Wójcik - Sportowefakty.pl
Nem indult egyszerűen a Speedway GP évadnyitó hétvégéje Szlovéniában, hiszen a pénteki tréninget heves esőzések közepette törölni kellett. A nagy mennyiségű csapadék ugyan nem mosta el a szombati derbit, ám rendesen eláztatta az oválpályát. Ennek köszönhetően ez első futamok rendkívül sáros talajon zajlottak, teljesen izgalom mentesen.

Az izgalmak a későbbiekben sem fokóztak, teljesen szezon eleji versenyt láthattuk, többször nagyon nagy távolságok alakultak ki a versenyzők között egy-egy futamon belül. Néha olyan érzésünk támadt mintha nem is világsztárok motoroznának egymás ellen vagy leginkább egymás mögött. A versenyre nagyon rányomta a bélyegét a pálya állaga, eleinte nedvességével, sarasságával majd a későbbiekben gödrösségével.
Megküzdöttek rendesen a pályával a világsztárok. Fotó: Mateusz Wójcik - Sportowefakty.pl
Érdekes volt viszont látni azt, hogy mennyire együtt van az idei mezőny, s, hogy mennyire igaz az, hogy talán az idei felhozatal az utóbbi évek legerősebb startlistája. Ezt bizonyítja az a tény is, hogy az alapszakaszt 12 egységgel nyerte a világ élvonalába idén visszatérő Emil Sayfutdinov, míg a nyolcadik helyhez is 9 pontra volt szükség.

Az első elődöntőt Patryk Dudek nyerte nagyon magabiztosan Jason Doyle előtt, akit ugyan harciasan támadt a hazai pályán motorozó Matej Zagar, a szlovén számára ezúttal is elmaradt a honi finálé. A második elődöntő Fredrik Lindgren sikerét hozta Martin Vaculik előtt, kiejte a regnáló világbajnokot, Greg Hancockot.

A mindent eldöntő döntő nem tartogatott túl sok izgalmat a pirosról jól elstartoló Martin Vaculik magabiztos, stabil és nem utolsó sorban gyors motorozással megnyerte pályafutása második Grand Prix győzelmét Fredrik Lindgren és az első állandó szezonját az elitben töltő Patryk Dudek előtt.

A világbajnoki pontvadászatot 16 egységgel a Vaculik - Lindgren kettős vezeti a 13 pontos Patryk Dudek valamint a 12-12 pontos Doyle és Sayfutdinov előtt. A bajnokság következő fordulóját Lengyelország fővárosában, Varsóban rendezik május 13-án.