Vaculik nyert, Magosi 12. helyen végzett - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. május 8., hétfő

Vaculik nyert, Magosi 12. helyen végzett

Szombat délután a szlovákiai Zarnovicán rendezték a 2018-as Grand Prix kvalifikáció negyeddöntőjét, melyet a helyeiek kedvence, Martin Vaculik nyert meg. A második helyen Matej Zagar végzett, míg a harmadik helyen Adrian Miedzinski zárt. Hazánkat egyedüliként Magosi Norbert képviselte, aki a 12. helyen végzett.
A nap legjobbjai: Zagar, Vaculik, Miedzinski. Fotó: Szilágyi Péter
Igazi sztárparádét tartottak szombat délután Zarnovicán, ahol a jövő évi világbajnoki kvalifikációs széria első állomását rendezték. Az időjárás előrejelzéseket meghazudtolva szikrázó napsütés fogadta a világsztárokkal tűzdelt mezőnyt, s a nézőket, akik elég szépen megtöltötték a stadion két tribünét. Az előző napi esős időjárás egyáltalán nem befolyásolta a verseny kilétét, de még a pálya állapotát sem, olyannyira nem, hogy már a délelőtti edzésen porzott az ovál.

A motoros bevonulást és a nemzetenkénti bemutatást követően kezdődhetett a derbi, melynek első futamában starthoz állt a helyi közönség kedvence, a szlovákok legjobbja, Martin Vaculik. A Szlovén Nagydíj győztese kirobbanó formában szórta a salakot, a 3 pontot simán bezsebelte s lendülete a későbbiekben sem apadt. Végül szép előzéseket bemutatva mindössze egy pontot hullajtva 14 egységgel nyerte meg az összecsapást. A dobogó második fokára a szlovén GP menő, Matej Zagar állhatott fel 13 ponttal, míg a harmadik helyért hármas különfutamot kellett rendezni.
Miedzinski volt a legjobb a különfutamban. Fotó: Szilágyi Péter
A szétmotorozás végül a lengyel Adrian Miedzinski sikerét hozta, aki honfitársát, Patryk Dudeket valamint az ukrán Andrij Karpovot utasította maga mögé. A viadalról mindössze az első hét kvalifikálta magát a következő fordulóba, ám a hatodik, hetedik valamint nyolcadik helyen is 10-10 egységgel rendelkeztek a versenyzők. Emiatt újabb különfutamot rendeztek, amelyet Grigorij Laguta abszolvált a legsikeresebben, Leon Madsent és Andzejs Lebedevset megverve. Laguta és Madsen így továbbjutott, míg Lebedevs 10 pontjával búcsúzni kényszerült az idei GP kvalifikációtól.

Hazánkat Magosi Norbert képviselte az összecsapáson. A szegedi versenyző tisztességesen helytállt, s több jó futamot is produkált. Első etapjában övé volt a legjobb start, s több körig a 2. helyen haladt majd ahogy teltek a körök úgy került egyre hátrébb, s végül a célban a német Mark Riss is megelőzte, megfosztva Magosit a pontszerzéstől. A 13. etapban sikerült egy skalpot begyűjtenie, hiszen Andrij Karpovot megverve elsőként haladt át a célvonalon. Összesen négy pont került a neve mellé, amely a 12. helyhez volt elegendő.
Magosi Norbert négy pontig jutott. Fotó: Szilágyi Péter