Doyle az Elite League bajnoka - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2015. március 22., vasárnap

Doyle az Elite League bajnoka

Ma este Leicester adott otthont az Elite Leauge Riders Championshipnek, azaz az Elit Liga egyéni bajnoki döntőjének. A viadalt az újdonsült ausztrál bajnok és egyben idei állandó GP szereplő Jason Doyle nyerte, a nagy visszatérő Iversen, valamint Janowski és Batchelor előtt.

Az alapszakasz során a Poole Pirates versenyzője Maciej Janowski teljesített a legjobban, hiszen 13 pontot gyűjtött míg mögötte a hat és fél hónapos kényszerpihenőből visszatérő dán klasszis Niels-Kristian Iversen végzett 12 pontjával. Ők ketten már biztos résztvevői voltak a döntőnek, ám a 21. futamban dőlt el ki kerülhet közéjük. Ebbe az etapba megszerzett pontjaik alapján Doyle (12), Nicholls (10), Andersen (10), és Batchelor (9) kvalifikálták magukat. Az elődöntő Hans Andersen számára sikerült a legszerencsésebben, hiszen második helyen haladt amikor bukott, így kizárásra került a megismételt futamból. Az ismétlés az ausztrál bajnok Doyle számára kedvezett, akit honfitársa Batchelor követett, Nicholls előtt. A döntőben Doyle aratta le a babérokat Iversen valamint Janowski előtt.

Jason Doyle az Elite League bajnoka - Fotó: speedwaygp
A viadal „beugrósa”  Szymon Wozniak volt, aki a svéd Jacob Thorssell helyén került be a mezőnybe. A bydgoszczi születési ifjú meghálálta a bizalmat, hiszen nyolc pontot motorozott amivel a nyolcadik helyen végzett, s nem kisebb sztárokat utasított maga mögé mint Chris Holdert (9. hely) és Matej Zagart. (10. hely) A viadal vesztese Chris Harris volt, aki egy futamot teljesített – akkor is utolsó lett –, majd második futamában motorhiba miatt kiállni kényszerült, végül a verseny további részét nem vállalta.

Végeredmény:
1. Jason Doyle (Leicester Lions) - 12 (2,3,3,2,2) + 1. helyezés a döntőben
2. Niels K. Iversen (King's Lynn Stars) - 12 (3,3,2,1,3) + 2. helyezés a döntőben