Post Top Ad

Responsive Ads Here

2015. június 16., kedd

Tai Woffinden a brit bajnok!

2013 és 2014 után immár harmadik alkalommal idén is Tai Woffinden foglalhatta el az Egyesült Királyság képzeletbeli salakos trónját tegnap este Wolverhamptonban. A dobogó második fokára, az előző évhez hasonlóan, Tabaka József korábbi edinburghi csapattársa Craig Cook állhatott fel, aki így ismét magára öltheti a 16-os startszámot a július 4-ei Brit Nagydíjon Cardiffban. A harmadik helyen a világkupán is motorozó Daniel King végzett.

A viadal eléggé elhúzódott, hiszen az első futamban történt egy hatalmas bukás, melynek szenvedő alanya Ben Barker volt. Barker a kijövőben elemelte motorjának elejét, majd letéve azt beleakadt a palánkba és óriásit esett. Az incidenst követően körülbelül fél órás szünet következett, s az elsődleges információk szerint hátsérülésekkel szállították kórházba.

A verseny többi futama sem zajlott zökkenőmentesen szinte mindegyik futamban történt bukás, még a későbbi második és harmadik helyezett Craig Cook és Daniel King is bukott egy-egy hatalmasat, de szerencsére sérülés nélkül úszták meg az esetet.

A húsz futamos alapszakaszt Tai Woffinden és Jason Garrity 13-13 egységgel zárta, így ők automatikusan kvalifikálták magukat a bajnoki címet eldöntő döntőbe. A huszonegyedik futamba, azaz elődöntőbe meglepetésre nem került be a GP menő Chris Harris, hiszen csak a hetedik helyen zárt összetettbe. A futamot Craig Cook nyerte, Daniel King és Scott Nicholls előtt, míg Richard Lawson bukás okozása miatt kizárásra került.

A döntőben Craig Cook vágott az élre, aki Daniel King követett Jason Garrity előtt, míg Tai Woffinden hatalmasat hibázott a beszállóban, így negyedik helyen loholt a többiek után. Ekkor következett a dráma, hiszen a harmadik helyen haladó Garrity bukott, s ugyan motorját próbálta kitolta a pályáról a vezetőbíró elrendelte a futam leállítását. Ez volt Woffinden szerencséje, hiszen újraindított futamot magabiztosan start-cél győzelemmel nyerte, s szerezte meg pályafutása harmadik brit bajnoki címét.