Lengyel győzelem Landshutban! - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. május 26., péntek

Lengyel győzelem Landshutban!

Szokatlan időpontban, csütörtök este a németországi Landshutban rendezték a Legjobb Párosok Kupája 2. fordulóját melyet a Bartosz Zmarzlik, Przemyslaw Pawlicki, Piotr Pawlicki alkotta FOGO Power nyert meg. A dobogó második fokára Grigory Laguta, Jason Doyle és Max Fricke állhatott fel a BOLL Team színeiben, míg a harmadik helyen az Eko-Dir Speedway Team képviseletében Andzejs Lebedevs - Szymon Wozniak kettős végzett.

A bukásokkal és kizárásokkal egyaránt tarkított 21 futamos alapszakaszt végül a BOLL Team nyerte 24 ponttal, így a Laguta-Doyle-Fricke trió egyenes ágon jutott a döntőbe. Az alapszakasz második és harmadik helyezettje a 22 pontos FOGO valamint a 21 pontos Eko-Dir voltak, akik az elődöntőben küzdhettek meg a fináléba jutásért. Az etapot Zmarzlik nyerte Fogo-s csapattársa, Pr. Pawlicki előtt, aki a negyedik helyről küzdötte fel magát a másodikra, 5-1-re alakítva ezzel a végeredményt. A harmadik helyen Wozniak ért célba klubtársa, Lebedevs előtt. A mindent eldöntő döntőben így a Boll küzdhetett meg a Fogo harcosaival.

A döntőben Pr Pawlicki startolt a legjobban, akit az ellenfél kettőse Doyle és Laguta követtek, de nem sokáig, hiszen az ausztrál hibázott, motorjának elsőkereke megdobódott a betonszegélyen, s kis híján csapattársát is elsodorta. Ezt kihasználva Zmarzlik is elmotorozott mellettük majd magabiztos 5-1-es győzelmet arattak, amely a dobogó legfelső fokát jelentette számukra. Doyle ugyan még próbált közelebb kerülni a lengyelekhez ám ismét hibázott így csalódottan ért célba a negyedik helyen csapattársa, Laguta mögött. A Boll team így a 2. helyen végzett, míg a Lebedevs - Wozniak kettős egy harmadik helyet szállított az Eco-Dir számára.

Negatív meglepetés a Monster Energy Speedway Team szereplése, akik Chris Holdert és Pawel Przedpelskit küldték harcba. A csapat mindössze 11 egységet gyűjtött, amivel az utolsó helyen végeztek.

Az összetett tabellát a FOGO Power vezeti 20 pontta, a 16 pontos BOLL Team valamint a 9 pontos Eko-Dir Speedway Team előtt. A Legjobb Párosok Kupája harmadik, s egyben zárófordulóját augusztus 17-én Lengyelországban, Gniezno városában rendezik.