2017. május 13., szombat

Tabaka József a cseh extraligában debütált

Ahogyan arról korábban írtunk, kedd este Prágában rendezték a cseh extraliga második fordulóját, melyen a Speedway Club Zarnovica színeiben Tabaka József is starthoz állt.
A szlovák csapatban két hiányzó is volt: Martin Vaculik svéd ligás elfoglaltság miatt, míg Michal Tomka sérülés miatt kényszerült kihagyni a találkozót. Őket a cseh Martin Gavendával valamint a Debrecen Speedway SE színeiben motorozó, Tabaka Józseffel pótolták.

A csapat így is erősen megérezte a Szlovén Nagydíj győztesének hiányát, hiszen mindössze három pontot gyűjtöttek. Ebbők kettő Tabaka József nevéhez fűződik, aki három futamban kapott lehetőséget. Első etapjában a korábbi lengyel bajnok Tomasz Jedrzejak, az ex-GP-s Sebastian Ulamek valamint Eduard Krcmar mögött ért célba. Második futamában Josef Franc, Tomas Suchánek és Eduard Krcmar mögött intették le a kockás zászlóval. Harmadik egyben utolsó starthoz állásakor Zdenek Holub mögött két pontot gyűjtött, megverve Sucháneket és Simotát.

A viadalt egyébként a hazai pályán motorozó AK Markéta Prága alakulata nyerte 50 ponttal, a 43 pontos AMK ZP Pardubice valamint a 25 pontos AK 3ton Slany gárdája előtt. A bajnokság május 14-én vasárnap folytatódik Zarnovicában.