Ivacic nyert, Fazekas Dennis a döntőig menetelt Debrecenben! (videó) - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2022. október 24., hétfő

Ivacic nyert, Fazekas Dennis a döntőig menetelt Debrecenben! (videó)

A szlovén-magyar egyéni bajnokság harmadik fordulóját, s egyben a cívisvárosi szezon utolsó versenyét rendezték október 23-án Debrecenben, amely Matic Ivacic győzelmével ért véget. A dobogó második fokára honfitársa, Nick Skórja állhatott fel, aki 3 körig vezette a mindent eldöntő döntőt, ám végül Ivacic megelőzte őt. A harmadik helyen a lengyel Oskar Bober végzett. A legjobb hazai vaspapucsos, Fazekas Dennis volt, aki a döntőig menetelt, ahol negyedikként ért célba.

A nap legjobbjai a debreceni dobogón: Skórja, Ivacic, Bober
Fotó: Cserna Ricsi - Salakpor.hu

Ami a többieket illeti - Kovács Roland az elmúlt hétvégén az olasz bajnokság lonigoi futamán csuklótörést szenvedett, így ő kihagyni kényszerült az összecsapást. Magosi Norbert 8 pontot motorozott össze, amivel kis híján lemaradt a "last chance" utolsó esély futamról. Összegyűjtött 8 pontja így a 9. helyre volt elegendő. Bárány Márk és Füzesi Richárd egyaránt 2-2 pontot szereztek, mellyel a 14. és 15. helyen zártak.

Az már alapszakasz során látszott, hogy Ivacic jó formában érkezett Debrecenbe, hiszen mind az öt futamát megnyerve 15 ponttal egyenes ágon jutott a döntőbe, honfitársa, s egyben legfőbb riválisa, Nick Skórjával egyetemben. Utóbbi mindössze Ivacictól kapott ki, így 14 egységgel zárt 20 futamot követően.

Az alapszakasz végén jöhetett az utolsó esély futam, melyet Oskar Bober start cél győzelemmel abszolvált, Fazekas Dennis az első kör végén előzte meg Anze Grmeket, míg Tomasz Orwat a startot követőn technikai gondok miatt nagy hátrányba került. Így Bober és Fazekas csatlakozhatott a szlovénekhez.

A mindent eldöntő döntőben Skórja kapta el a legjobban a rajtot, s három körig remekül helyezkedve védte Ivacic és Bober támadásait. A harmadik körben Ivacic azonban belülre fordult, s elmotorozott mellette, az utolsó kört már Ivacic kezdte az élen, s magabiztosan nyerte döntőt, 6. futamgyőzelmét aratva a nap folyamán.

A nagyok mellett a 250 köbcentis géposztály ifjú titánjai is összemérték erejüket, ahol Lovas Zolika képviselte hazánkat. A négy futamos "mini versenyt" Sven Cerjak nyerte 11 ponttal, Lovas Zoltán (7p) és Tilen Bracko előtt.

Az összetett tabellát így Ivacic vezeti 56 pontjával, az 54 pontos Skórja és a 46 pontos Gremek előtt. A legjobb magyar Fazekas Dennis az összetett 4. helyén áll, 38 pontjával.

Ami a magyar bajnoki pontvadászatot illeti, Fazekas Dennis 60 ponttal vezeti, az 52 pontos Magosi Norbert és a 42 pontos Bárány Márk előtt.

A bajnokság negyedik, s egyben utolsó fordulóját jövő szombaton, október 29-én, 13:30-kor rendezik a Nagyhalász Speedway Ringen.

A viadalról egyedüliként a Salakpor tudósított élőben, amelyért hálás köszönet Ricsinek. 👊

Végeredmény:
1. Matic Ivacic (Szlovénia) - 15+3 (3,3,3,3,3) - 1. hely a döntőben
2. Nick Skorja (Szlovénia) - 14+2 (2,3,3,3,3) - 2. hely a döntőben
3. Oskar Bober (Lengyelország) - 13+3+1 (3,3,2,2,3) - 1. hely az elődöntőben - 3. hely a döntőben
4. Dennis Fazekas (Magyarország) - 9+2+0 (3,1,1,1,3) - 2. hely az elődöntőben - 4. hely a döntőben